click

Πορτογαλία-Ισπανία 3-3: Ο Ρονάλντο είπε την τελευταία λέξη!

• Γράφτηκε από τον

Ποδοσφαιρική πανδαισία στο Σότσι, όπου ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής με το χατ τρικ που πέτυχε - Ο CR7 έδωσε δύο φορές το προβάδισμα στην Πορτογαλία, σκοράροντας στο 4' με πέναλτι και στο 44' μετά το λάθος του Ντε Χέα - Ο Ντιέγκο Κόστα ισοφάρισε ισάριθμες φορές, σκοράροντας στο 24' και στο 55', για να πετύχει το 2-3 με τρομερό σουτ ο Νάτσο στο 58' - Όμως, στο 87' και πάλι ο Ρονάλντο με απίστευτη εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό σκορ
Η ψυχή, το ταλέντο και η θέληση του Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν αρκετά για την Πορτογαλία, προκειμένου να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Ισπανία, στο μεγάλο ντέρμπι της 1ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Στο Σότσι οι ποδοσφαιρόφιλοι είδαν ένα επικό παιχνίδι, με τους "φούριας ρόχας" να "ισοπεδώνουν" την ομάδα του Φερνάντο Σάντος, αλλά τον Ρονάλντο να σηκώνει ανάστημα και να διαμορφώνει το τελικό 3-3.

Ο άσος της Ρεάλ Μαδρίτης σημείωσε χατ τρικ (4', 44', 88) και πήρε μόνος του τον βαθμό. Για την Ισπανία, που ήταν καλύτερη, σκόραραν οι Ντιέγκο Κόστα (24', 55') και Νάτσο (58').

Η εξέλιξη του μεγάλου αγώνα μέσα από το

90'+2': Σέντρα από τα αριστερά ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα περνάει έξω...

90'+1: Ο Κουαρέσμα ελίσσεται και με αλλεπάλληες προσποιήσεις φτάνει σε θέση για γκολ όμως ο Ράμος με προβολή αυτοθυσίας διώχνει

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων για ένα ματς που δεν θα θέλαμε να τελειώσει ποτέ

Τηλεκατευθυνόμενη εκτέλεση από τον Ρονάλντο και άγαλμα ο Ντε Χέα...

87' ΓΚΟΟΟΟΛ: Απίθανος Ρονάλντο! Απίστευτη εκτέλεση φάουλ και 3-3!!!!

Ramonas

Email: radio@ramona.me

Founder of Ramona.me

Προσθήκη σχολίου

Περί Ευθύνης

Tα άρθρα δεν αποτελούν απαραίτητα θέση του Ramona Radio Tv blog. Αναρτούμε κάθε άρθρο που αποτελεί κατά την γνώμη μας ερέθισμα προς προβληματισμό και σκέψη. Επίσης δημοσιεύουμε κάθε σχόλιο καθώς ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται ελεύθερα. Ωστόσο αυτό δεν σημαίνει πως υιοθετούμε τις απόψεις αυτές και διατηρούμε το δικαίωμα στην μη δημοσιευσή συκωφαντικών η υβριστικών σχολιών. Το Ramona Radio Tv news ουδεμία αστική και ποινική ευθύνη φέρει για τα άρθρα που αναδημοσιεύει η ευθύνη ανήκει στους συντάκτες των αρθρων.